Påsken nærmer seg, og det betyr én ting for motorentusiaster: Custom Motor Show på Elmia i Jönköping. Årets utgave, som går av stabelen 3.–6. april, ser ut til å bli større og mer stjernespekket enn noen gang.
Arrangøren lover et av de mest innholdsrike showene til nå, med nærmere 100 000 besøkende og et enormt utvalg av biler, sykler og bygg fra hele motorhobbyens bredde.
I de fire hallene finner du alt fra klassiske biler og ville custombygg til moderne performance-maskiner, i tillegg til rundt 300 utstillere og klubber.
Kjendisfaktor skrudd opp
Årets store snakkis er likevel kjendislista. Ifølge arrangøren blir dette den mest stjernespekkede utgaven noensinne.
Blant høydepunktene er kultduoen Ronny og Ragge, som dukker opp med fullt show. I tillegg kommer internasjonale YouTube-profiler som Tavarish og gutta fra Daily Driven Exotics (DDE) – kjent for ekstreme bilprosjekter og millioner av følgere.
Også den svenske motorscenen er godt representert, med profiler som Adam Myllylä, Tim Liljegren og flere kjente navn fra byggemiljøet.
Action, show og brente dekk
Det stopper ikke med statiske utstillinger. Uteområdet blir fylt med action gjennom hele helgen, med drifting, stunts og konkurranser.
Blant annet kjøres den tradisjonelle Påsksladden, og publikum kan oppleve spektakulære stuntshow med rallycrossførere. På kvelden toppes det hele med «Påskbrännet» – der røyken ligger tett og stemningen er på topp.
Sesongstart for bilfolket
Custom Motor Show har for lengst etablert seg som et fast startskudd på bilsesongen i Norden. Kombinasjonen av ekstreme bygg, høy kjendisfaktor og action gjør dette til et av årets viktigste treffpunkt for alle som er glad i bil.
Kort sagt: Skal du kickstarte sesongen skikkelig, er det hit du drar i påsken.
Daglig leder for Sviddgummi.
carl@sviddgummi.no



